Lipton Yellow Label Demlik Poşet Çay

Bir süredir evden uzakta olduğumuz için dökme çay ve normal çaydanlık ile çay demleyemiyoruz. Bu noktada çay makineleri ve demlik poşet çaylar kurtarıcı oluyor. Çayları hazırlamak için Cookplus by cucinox çay makinesini kullanıyoruz. Onun incelemesini ayrı bir yazıda yapacağım. Son kullandığımız demlik poşet çaya gelirsek bu ürün Lipton Yellow Label Demlik Poşet Siyah Çay.

Demlik Poşet konusunda kaliteli çay olmazsa içtiğiniz şey pek çaya benzemiyor. Bu nedenle Lipton hem bardak poşette hem de demlik poşette beni yanıltmadı ve memnuniyet sağladı şimdiye kadar. 48 adet demlik süzen poşet yer alan kutu üzerinde özellikle "yumuşak içimli lezzet" ibaresi var. Gerçekten de içimi yumuşak bir çay. Eğer keskin ve hafif ağız buran çayları seviyorsanız sizi tatmin etmeyebilir.

Lipton Yellow Label demlik poşey çayın kutusunun üzerinde Mükemmel Demleme isimli bir bölüm de yer alıyor. Bu bölüme göre Lipton çayı mükemmel demlemek için şu adımlar izlenmeli: 

  1. Demliğinize Lipton poşet çayınızı koyun. Her bir demlik poşetten 3 bardak çay elde edebilirsiniz.
  2. Demliğinize her bir poşet için bir çay bardağı kaynamış içme suyu ekledikten sonra 1 çay bardağı da fazladan koyun.
  3. 15 - 20 dakika kadar demleyin. Daha yoğun bir lezzet için daha uzun süre demleyebilirsiniz.
  4. İsteğinize göre demledikten sonra sevdiklerinizle afiyetle için.

Ayrıca bir notta da tarifin 75 ml'lik çay bardağı için verildiği belirtilmiş. Bir kutu Lipton Yellow Label demlik poşet çayda her biri 3,2 gram olmak üzere 48 adet çay var. Dökme çay ile gramaj kıyaslaması yaptığınızda elbette pahalıya gelen bir ürün ancak bu ürünün amacı daha ziyade konfor ve pratiklik.

Yine kutu üzerinde Çayımızın Geleceği başlıklı bir not yer alıyor. Bu notta Lipton'un sürdürülebilir tarım için Karadenizli çiftçilere destek olduğundan bahsediliyor. Kutu üzerinde yer alan Yağmur Ormanları Birliği sertifikası da yine bu kapsamda sürdürülebilir çay tarımına olan ekonomik ve sosyal katkıları ifade ediyor.

Özetle; Lipton Yellow Label demlik poşet çay, benim için kendi alanında pahalı bir ürün olsa da lezzet açısından tercih edilebilir bir seçenek.

Kategori: 
Benzer Konular
Lipton Doğu Karadeniz Demlik Poşet Çay
Daha önce bir kampanya ile uygun fiyata Lipton Doğu Karadeniz Demlik Poşet Çay aldığımı yazmıştım forumda. Bugün elimdeki çaylar bitince bu çayı kullanıp siteye de yorumlarımı yazayım istedim.Lipton Doğu Karadeniz Demlik Süzen Poşet Çay'ın benim aldığım paketinde 48 poşet var. Açıkçası içimdekiler...
caydanlik
- 0 yorum
Doğuş Black Label Demlik Poşet Çay
Geçen hafta marketten hem fiyatı kampanyalı hem de kutu içeriği 48 yerine 60 adet demlik poşet içeren Doğuş Black Label Demlik Poşet Çay aldım. Çayı demlemeye ve buraya yazısını yazmaya ancak fırsat bulabildim.Doğuş Black Label çayın en önemli özelliği içinde sadece karadeniz çayı olmaması. Seylan...
caydanlik
- 0 yorum
A101 Lipton Doğu Karadeniz Demlik Poşet Çay Kampanyası 11 Kasım - 17 Kasım 2017
Şu anda A101 marketlerde 10 TL alışveriş yapanlara, içerisinde 48 adet demlik poşet bulunan Lipton Doğu Karadeniz çay 9,45 TL yerine 4,95 TL. Oldukça iyi bir kampanya gibi duruyor.
caydanlik
- 1 yorum
Lipton Reklamı - Çaylar Hazırsa Konuşalım Artık
Lipton'un 2018'in ilk günlerinde yayına aldığı "Konuşacağımız çok konu var... Hadi çaylar hazırsa #KonuşalımArtık" başlıklı reklam televizyon kanallarında dönmeye başladı. Gerçekten de konuşulabilecek çok şey olmasına rağmen günümüzde yanımızdaki insanlarla çok az sohbet ediyoruz. Buna vurgu yapan...
caydanlik
- 0 yorum
Demlik Poşet ile iyi çay demlenebilir mi?
Pek çok kişinin özellikle pratik ve bulaşık çıkarmadığı için tercih ettiği demlik poşet çay ile lezzetli bir dem alabilmek mümkün mü? Sizin bu konudaki tecrübeleriniz nedir? Açıkçası ben de bir dönem çaydanlıktaki demleme çayın yıkama zahmetinden dolayı bu türe dönmüştüm ama uzun süre kullanamadım...
caydanlik
- 1 yorum
Çay hakkında söyleyeceklerim var!
Yeni Yazılar
Les 2 Marmottes - Camomille Matricaire...
Oolong çayı nedir diye baktığımızda,...
Halk arasında daha çok keçiboynuzu...
Dünyada en çok tercih edilen ve...
Son zamanlarda çok sık dil getirilen...
Yeni Eklenen Videolar
Lipton'un 2018'in ilk günlerinde yayına...
Kahvaltıda çay içmek bizim kültürümüzde...
Çaykur'un birkaç gündür televizyonlarda...
Çaydanlığın kararması, kireç tutması vb...
Amerika'da birisi, minibüsünü bir nevi...
Çaydanlığı Fokurdatanlar